Domek do apiterapii w tym sezonie nie czynny, za utrudnienia przepraszamy

Apiterapia – metoda profilaktyki i leczenia przy pomocy produktów pszczelego pochodzenia. Mogą tu być użyte tylko produkty pszczele, a także preparaty wykonane z częściowym ich udziałem.

Działanie produktów pszczelich jest wielokierunkowe:

– antybakteryjne,
– cytostatyczne,
– regeneracyjne,
– lipostabilne,
– stymulujące metaboliczne,
– detoksykacyjne,
– immunomodulacyjne,
– znieczulające,
– hormonopodobne.

Powietrze ulowe ma od 25 do 35 stopni Celsjusza. Jest więc, jak na ludzkie warunki, wręcz komfortowe. Co więcej, jest czyste, pozbawione drobnoustrojów chorobotwórczych. Zauważmy, że pszczelarze zwykle żyją długo i cieszą się dość dobrym zdrowiem. Jest to zjawisko na tyle powszechne, że warto przyjrzeć się prozdrowotnym właściwościom ulowego mikroklimatu.

Wewnątrz ula panuje specyficzny mikroklimat. Jest bardzo ciepło, wilgotno, czysto i zero jakichkolwiek czynników chorobotwórczych. Mieszkanie pszczół jest naprawdę sterylne, bez bakterii, wirusów i pasożytów. To wręcz idealna atmosfera do życia.

Do dyspozycji zainteresowanych uloterapią, polecamy domek do inhalacji powietrzem z ula. Domek zbudowany jest częściowo z drewna i zamieszkują w nim 4 rodziny pszczele.

Terapia polega na wdychaniu powietrza z zabezpieczonego ula, które wydostaje się zasiatkowaną powałką do wnętrza pomieszczenia, gdzie przebywa człowiek. Powietrze wypełniające domek ulowy pozbawione jest bakterii, wirusów i chorobotwórczych grzybów.

Zapach świeżego miodu, propolisu, wosku, pyłku pszczelego ma dobroczynny wpływ na centralny układ nerwowy, oddechowy, sercowo-naczyniowy – całkowicie poprawia się jakość snu.

Przebywanie w domku do apiterapii działa uspokajająco, antystresowo. Wdychanie powietrza z ula, dzięki zawartym w nim flawonoidom, neutralizuje szkodliwe dla organizmu wolne rodniki, które są odpowiedzialne za jego starzenie się. Pomaga przy chorobach takich jak astma oskrzelowa, różnego rodzaju alergie, chroniczne bóle głowy, migreny, infekcje układu oddechowego, nieżyt błon śluzowych, zapalenie zatok, osłabienie układu odpornościowego czy przewlekłe choroby płuc.

Kuracja zwykle trwa 14 dni.
Czas przebywania od 30 min do 1godziny dziennie.

Z sesji w domku do apiterapi można korzystać od początku maja do końca sierpnia po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

W razie pytań prosimy o kontakt Pod numerem 606581920