NASZA PASIEKA

Adres:

Glewiec 28 32-104 Koniusza

Kontakt:
Email: pasieka@pszczeli-raj.pl
Telefon: +48 606 581 920 | +48 660 909 155

 

NASZA HISTORIA

Wszystko zaczęło się spontanicznie – tą pasją „pszczelarzenia” zainteresował nasz dziadek. Na początku był jeden ul, a z roku na rok sukcesywnie powiększaliśmy pasiekę. Obecnie pasieka liczy sto rodzin pszczelich. Wydawałoby się że to zwykłe hobby – otóż nic mylnego.

Zaczęliśmy się coraz bardziej zagłębiać w tajniki pszczelarstwa. W pierwszych latach gospodarzyliśmy w ulach wielkopolskich i warszawskich drewnianych. Obecnie posiadamy ule styropianowe wielkopolskie. Eksperymentowaliśmy z różnymi rasami pszczół, jednak po kilku latach pozostała jedna. Pszczoła, która nas zafascynowała to „buckfast”, wyhodowana przez brata Adama. Jest łagodna, nie rojliwa – tworzy duże silne rodziny.

Z upływem czasu osiągane sukcesy w pszczelarstwie zdobyły uznanie władz Województwa Małopolskiego oraz Polskiego Związku Pszczelarskiego. W dniu 31.07.2013r. z rąk Prezydenta PZP Tadeusza Sabata, otrzymałem brązową odznakę za zasługi dla pszczelarstwa. Dwa lata później również moja żona Małgorzata otrzymała brązowe odznaczenie.
Pszczelarstwo jest jak narkotyk – zaczniesz raz i nie ma końca.
W chwili obecnej zajmujemy się hodowlą matek pszczelich i tworzeniem odkładów pszczelich.

Prowadzimy również prelekcje w pasiece o tematyce pszczelarskiej na których dzieci mogą dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących życia rodziny pszczelej.